Illóolajok a házipatikában
Az illóolajok az ókorban Egyiptomban és a bibliai idők óta használt gyógymódok. Egyiptomi és bibliai királyok és királynők használták őket egészségük megőrzésére, és olyan drágák voltak, mint az arany és az ezüst.
Az illóolajok természetes gyógymódok, amelyek számos egészségügyi előnnyel járnak, mint például a szezonális immunitás javítása, a test és az izomfájdalom csillapítása, a bőrápolás, a hormonális egyensúly, a gyulladáscsökkentő hatás, az emésztés javítása, a nyirok tisztítása, az otthoni tisztítás és az otthoni kozmetikumok készítése .
Az illóolajokat desztillációs eljárással nyerik ki a növények különböző részeiből. Nagyon hasznos összetevőkben koncentrálódnak és gazdag aromájuk van. Egy kilogramm illóolaj megszerzéséhez több száz kilogramm növényre van szükség.
A növényben található illóolajok megvédik a rovaroktól, a káros környezeti hatásoktól és segítik az alkalmazkodást. Az illóolajok használatával megkaphatjuk a növény védő és egészségügyi előnyeit. Az illóolajok hatékony és hatékony eszközök, amelyekkel számos gyógyszer használata elkerülhető vagy csökkenthető.
Vannak információk az ókori Egyiptomból származó illóolajok használatáról. Kleopátra volt az első fürdő, és illóolajokat használt szépségápolási kezelésekhez. A Biblia többször említi az illóolajok használatát, és több mint 33 különféle olajat sorol fel.
Később a tudást továbbadták az ókori Görögországban, és Hippokratész tökéletesítette az illóolajok és a masszázsok használatát.
Az illóolajok nagyon kicsi molekulákat tartalmaznak
Az illóolajok nagyon kicsi molekulákat tartalmaznak , amelyek közvetlenül a sejtekbe juthatnak, sőt néhányuk átjuthat a vér-agy gáton. Ezzel szemben a növényi olajok sokkal nagyobb molekulákkal rendelkeznek, és filmet képeznek a bőrön, még a pórusokat is eltömíthetik.
Az illóolajok transzdermálisak, áthatolhatnak a bőrön, elérhetik a sejteket és a véráramlást. Általában négyféle módon alkalmazzák: helyileg a bőrön keresztül, diffúzorból történő belélegzéssel, belsőleg vagy ápolási termékekben.
Néhány olaj nagyon erős, és adalékként kell használni hordozóolajhoz, mint például olívaolaj, kókuszolaj vagy jojoba. Az illóolajok belélegzéssel is nagy egészségügyi előnyökkel járhatnak.
Ha diffúzorral belélegzik, a szaglás révén az olajrészecskék eljutnak az agyba, és amit aromaként érezünk, másodpercek alatt belép a sejtjeinkbe és a véráramba. Ez különösen hasznos megfázás esetén, amikor nem érzi jól magát vagy gyermekei, ha a diffúzor szegfűszeg -olajat vagy füstölőt tesz az immunrendszer erősítésére.
Fontos tisztázni, hogy a szárított gyógynövények és gyógynövény tinktúrák egészségügyi előnyökkel is járnak. Valamint egészséges étrend zöldségekkel, friss fűszernövényekkel és fűszerekkel. De a hasznos összetevők koncentrációját tekintve az illóolajok első számúak az otthoni gyógyszeres szekrényben.
Annak érdekében, hogy a legtöbbet hozza ki az illóolajokból, fontos, hogy hogyan nyerik ki őket, mivel nem minden olaj jó minőségű és jótékony hatással van az egészségre. Fontos, hogy azok a növények, amelyekből az olajokat kivonják, jó minőségűek, termékeny talajban biotermesztésűek. A növényeket akkor kell betakarítani, amikor a bennük lévő hasznos összetevők a leginkább telítettek.
A lepárlás során fontos, hogy ne használjunk vegyi anyagokat, és a lehető legtermészetesebb legyen gőzdesztillációval vagy hidegen sajtolással. Az olajokat sötét palackokban kell tárolni, hogy elkerüljék a nap oxidációját.
Az olajokat külsőleg is fel lehet használni úgy, hogy bizonyos területeket felviszünk a bőrre tiszta olajjal vagy hordozóanyaggal. Ebből a célból 3-5 csepp illóolaj szükséges. Az olajok felhasználásának egyéb módjai fürdők, borogatások és kenőcsök. A mennyiség 10-15 csepp illóolaj.
Az illóolajok belső fogyasztásakor fontos, hogy csak minőségi, szerves olajokat használjunk. A belső bevitelnek számos előnye van, mivel 1-3 csepp olajat adhatunk egy pohár vízhez, mandulatejhez, kókusztejhez vagy egy kanál kókuszolajhoz vagy mézhez.
Vigyázni kell, mivel egyes illóolajok nem alkalmasak belső használatra. Valamint egyes olajok nem alkalmasak gyermekek kezelésére. Például az ánizs, a bazsalikom, a kapor, a fenyő, a ciprus, a nyír, a cédrus, az eukaliptusz stb.
Az otthoni gyógyszertár leghasznosabb illóolajai közül néhány a levendula, menta, citrom, tömjén, teafa és még sok más.
- A levendulaolaj nyugtató hatású, csökkenti a stresszt, segít a sebek és égési sérülések gyógyításában, segít egyensúlyban tartani a vérnyomást és a koleszterint, javítja az alvást és a bőr megjelenését, javítja a hormonális egyensúlyt és a vércukorszintet. Külsőleg alkalmazható a bőrön, pihentető fürdőként, diffúzoron keresztül, vágásokon, égési sérüléseken stb.
- A teafaolaj antiszeptikus hatású. Tanulmányok szerint erős fertőtlenítőszer, miközben enyhe és ártalmatlan hatással van a szervezetre. Antiszeptikus hatása van, mely egészséges a fogínyre, bőrre és hajápoláshoz is használható. Csak külső használatra szolgál, belsőleg nem.
- A borsmentaolajat külsőleg és belsőleg egyaránt használják. Javítja az emésztést, puffadást és enyhíti a gázképződést. Hűsítő és nyugtató hatása van a bőrre felvitt testre, és segít az izomfájdalmakban. Antibakteriális hatása van, és frissíti a légzést. Javítja az energiát, a koncentrációt és a szezonális immunitást.
- A citromolaj tisztító hatású, támogatja a méregtelenítést és a nyirokelvezetést, helyreállítja az energiát, tisztítja a bőrt és természetes taszító. Tanulmányok szerint a citromolaj rendelkezik a legerősebb antibakteriális tulajdonságokkal, mint más olajok. Támogatja a neurológiai aktivitást és a testzsír csökkentését.
- A tömjénolajat szentnek tekintik. Nagyon jó hatással van a gyulladásokra, javítja az immunitást és a hangulatot, méregteleníti a testet, a bőr egészségét és a szellemi tudatosságot. Belsőleg és külsőleg egyaránt használják.